top of page
לוגו ג'נסיס
יונה אוחנה
מיטת נוער 90
הכל בזכות יונה אוחנה, מייסד החברה, שהיה לו חזון והגשים חלום. הוא התחיל כמוביל מזרנים וצלח לייסד מפעל חיים שהוא תוצאה של עמל רב, תועזה ואומץ.
מפעל שהוא כיום מרכז חייהם של ילדיו ונכדיו, המייצר מוצרים מצויינים שמהווים חלק חשוב בחייהם היומיומיים של לקוחותינו. 
YONA OHANA
הכל בזכות יונה אוחנה, מייסד החברה, שהיה לו חזון
והגשים חלום.
הוא התחיל כמוביל מזרנים וצלח לייסד מפעל חיים שהוא תוצאה של עמל רב, תועזה ואומץ. מפעל שהוא כיום מרכז חייהם של ילדיו ונכדיו, המייצר מוצרים מצויינים שמהווים חלק חשוב בחייהם היומיומיים של לקוחותינו. 
רקע
יונה אוחנה תופר מזרנים

הסיפור המיוחד שלנו מתחיל בשנת 1951. הילד יונה אוחנה עולה ממרוקו לישראל יחד עם משפחתו, שמנתה את אבא אליהו, אמא סימה ועוד שניים עשר אחים ואחיות. כמו רבים באותה תקופה, גם יונה ומשפחתו, שוכנו בצריף במעברה של עיריית טבעון שבעמק יזרעאל. יונה, שבורך ביצירתיות רבה, בכישרון ובאהבה למלאכת יד, יצא לעזור בפרנסת הבית מגיל צעיר, עוד בהיותו ילד. מדי יום יצא להכין מיטות עץ בנגריה קטנה ברחוב סטנטון  בעיר חיפה, אך הוא מעולם לא הפסיק לחלום על עסק משלו, בו יוכל להגשים את כל כישרונותיו. לאחר שירותו הצבאי הקים יונה משפחה עם ורדה – ויחד הם הביאו לעולם את אורן ויריב. המשפחה, שמנתה 4 נפשות חיה בצנעה בבית בגודל של 60 מ"ר בלבד. בין השנים 1973 ועד 1982 החל לעבוד בתור מרכיב מיטות ורהיטים. שנה לאחר מכן, קנה יונה את מכונת התפירה הראשונה שלו והחל לעבוד כל ערב, לאחר שסיים את עבודתו במפעל תעשיות רכב.

יונה, שיצא לדרכו העצמאית, עבד בריפוד ובשיפוץ רהיטים. בניו, אורן ויריב, למדו ממנו את רזי המקצוע וכבר בגיל 21, תפרו ועזרו לאביהם לעבוד ולהמשיך לתפור חלומות… ב- 1987 יונה עשה צעד משמעותי בדרך להקים את מפעל חייו. הוא רכש מבנה בגודל 120 מ"ר מכספי פיצויים  ובעזרת הלוואה, רכש ציוד ומכונות ייצור. כנגד כל הסיכויים ולמרות שכל הסובבים לו טענו, שאין לו סיכוי להצליח, שכן השוק רווי מתחרים, יונה פתח  מרפדיה לייצור מערכות ישיבה ומיטות. כך נולדה בנצרת עילית (הנקראת כיום נוף הגליל) “מרפדיית הצפון“, שכללה 3 עובדים בלבד.

"אני, החלום שלי זה לעמוד ולראות את המפעל מלמעלה ושהכול עובד", אמר יונה במשך שנים. אמירה זו היא ביטוי לחזון שלו אליו רתם עובדים, ספקים ולקוחות שהאמינו בו, ביכולות שלו ובערך המיוחד שהוא מביא איתו. ואכן, עד היום גם לאחר יותר מ- 20 שנה, קיימים עובדים שהם כבר חלק מהחברה, מתקדמים תוך כדי תנועה. ב- 1995 בנו יריב הצטרף לחברה ומתוך ניתוח עסקי ושיווקי, הוחלט להתמקד בייצור מיטות בלבד, עבור המותגים הגדולים בארץ – פעילות שנמשכת עד היום.

ב- 2008 החברה החלה לצאת מגבולות ישראל ולייצא מיטות לארצות הברית ומדינות אירופה. קפיצה משמעותית נוספת קרתה שנתיים לאחר מכן. יונה המשיך להעצים את מפעל חייו - ורכש מבנה בגודל 5,000 מ"ר, במטרה להקים מפעל מזרנים ומיטות נוער. מבראשית – לעתיד. ב- 2019 רכשה ג'נסיס שטח חדש והחלה בבנייה של מפעל חדשני ומתקדם בגודל 16,000 מ"ר, שנחשב כיום לאחד מהמפעלים הגדולים בישראל, עם שיטות ייצור טכנולוגיות המתקדמות בעולם. את הסיפור שהתחיל מעסק ביתי קטן, מנהלים כיום שני הבנים, אורן ויריב וגם הדור השלישי הצטרף, עם הנכדים  אופק וגיא, האחראים על תפעול המפעל. סיפור משפחתי שהצליח למרות דרך קשה ולא מרופדת…

סיפור הצלחה ישראלי, הממלא את הלב בגאווה ומעיד  שעם נחישות, לקיחת סיכונים, כישרון, אנושיות ויזמות.

 חלומות מתגשמים באמת. 

חלומות

מתגשמים באמת

“אם אתם מתעוררים עם חיוך,
את החלום שלי הגשמתי“
חלומות מתגשמים
חלומות מתגשמים באמת
 באמת
יונה אוחנה
bottom of page